Blog

BEZPRZEWODOWY SYSTEM ALARMOWY ZEWNĘTRZNY

Bezprzewodowy system alarmowy zewnętrzny służy do ochrony terenu wokół domu czujkami ruchu bezprzewodowymi. Jest alternatywą dla systemu przewodowego w sytuacji kiedy mamy zamieszkały już dom i niema w nim wykonanego okablowania pod czujki przewodowe.

Przykładowy całkowicie bezprzewodowy system alarmowy

 

 

Zewnętrzna strefa systemu oparta jest na czujkach bezprzewodowych firmy Optex zasilanych bateryjnie. Wewnętrzny system oparty jest na bezprzewodowych czujkach ruchu PIR oraz czujkach dymu i zalania wodą. Strefa zewnętrzna systemu może być również zastosowana do starszych instalacji które są już zamontowane w domach jak i najnowszych instalacji wewnętrznych.

Instalacja z czujkami zewnętrznymi umożliwia załączenie strefy zewnętrznej alarmu podczas przebywania użytkowników w domu. Przy uzbrojonej strefie zewnętrznej można swobodnie poruszać się po domu. Jeżeli potrzebujemy ochrony domu podczas naszej nieobecności w pracy a mamy w domu zwierzęta domowe, (pies, kot) to jest to dla nas idealne rozwiązanie.
Przy systemie zewnętrznym w upalne dni latem mamy również możliwość pozostawienia uchylonych okien. Czujki ruchu wewnętrzne nie dają nam takiej możliwości. Okna w czasie uzbrojenia alarmu muszą być pozamykane.
System jest dosyć prosty w obsłudze dzięki możliwości załączania stref jedynie poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku szybkiego uzbrajania przypisanego do danej strefy na manipulatorze.
Wyłączenie alarmu musi być poprzedzone wystukaniem 4 cyfrowego kodu dostępu.
Do opóżniania czujek zewnętrznych przez użytkownika przed wejściem do domu oraz wjazdem samochodem do garażu służą piloty wielokanałowe.


Dla osób starszych i słabo widzących klawiatury mogą być dodatkowo wyposażone w czytniki breloków zbliżeniowych.

Załączenie i wyłączenie alarmu odbywa się wtedy poprzez zbliżenie chwilowe tylko breloka do klawiatury.
W instalacji zastosowano również bezprzewodowe sygnalizatory zewnętrzne zasilane bateryjnie. Do sygnalizacji zadziałania alarmu wewnątrz domu zastosowano sygnalizator przewodowy zainstalowany tuż przy centrali alarmowej.

Wszystkie urządzenia bezprzewodowe komunikują się z centrala alarmową drogą radiową.
Tą samą drogą przesyłane są również wszystkie komunikaty z czujek do centrali ( sygnały alarmowe, sygnały sabotażu oraz informacje o konieczności wymiany baterii w poszczególnych czujkach).
Kontrola wszystkich czujek w systemie przez centralę alarmową odbywa się w sposób ciągły. Wykryte nieprawidłowości przez centrale są natychmiast wyświetlane na manipulatorze.

Czujki jak i sygnalizatory zasilane są z baterii Litowych 3,6V ogólnie dostępnych.
Baterie w czujkach wewnętrznych, sygnalizatorach wystarczają nawet od 3 do 5 lat pracy.
Baterie w czujkach zewnętrznych do 3 lat pracy.

Bezprzewodowa czujka PIR ADP-100 Satel

Informacja o słabej baterii urządzeń wyświetlana jest użytkownikowi na klawiaturze sterującej systemem alarmowym.

Bardzo mały pobór prądu przez czujki zewnętrzne firmy Optex jest możliwy dzięki zastosowanej zawansowanej technologi SMDA.

Czujki bezprzewodowe zewnętrzne jak i wewnętrzne pracują na bezpiecznej częstotliwości 868 MHz. Urządzenia powszechnego użytku (piloty samochodowe, zabawki sterowane radiowo, piloty do bram itp.) pracują na dwukrotnie niższej częstotliwości i tym samym nie powodują zakłóceń pracy czujek.

 

Cała instalacja alarmowa jest przystosowana (w cenie instalacji) do monitoringu przez agencję ochrony Solid Security lub Konsalnet oraz wszystkie inne agencje ochrony.
Montaż całego systemu i uruchomienie włącznie z przeszkoleniem użytkownika zajmuje ekipie instalacyjnej jeden dzień.
Termin montażu jest ustalany w terminie dogodnym dla klienta.
Firma udziela 24 miesięcznej gwarancji na całą instalację.

Zapraszamy!