Blog

INSTALACJA ALARMOWA NA SYSTEMIE FIRMY DSC – MIESZKANIE

Przykładowa instalacja alarmowa w mieszkaniu została zaprojektowana przy użyciu czujek ruchu PIR, czujek magnetycznych (kontaktronów), gazu oraz zalania wodą. Jest to typowa instalacja alarmowa najczęściej stosowana w mieszkaniach. Zastosowano czujki ruchu w połączeniu z czujkami magnetycznymi, otwarcia okien, czujką zewnętrzną oraz czujkami zalania wodą. Daje nam to możliwość podziału systemu na dwie lub więcej stref. Podstawową strefą jest cały system alarmowy ze wszystkimi czujkami, załączany wówczas gdy wszyscy użytkownicy opuszczają mieszkanie. Załącza alarm wówczas ostatnia wychodząca osoba.

 

Rozmieszczenie elementów instalacji alarmowej w mieszkaniu.

 

Drugą strefą ( tak zwana nocną ) są wszystkie czujki magnetyczne na okna + czujka zewnętrzna. Może myć też opcja załączania czujki zewnętrznej jako oddzielnej strefy. Strefa nocna jest załączana z klawiatury jak wszyscy domownicy kładą się spać. Zastosowanie czujek magnetycznych na okna + czujki zewnętrznej daje nam możliwość załączenia alarmu w trakcie przybywania użytkowników w mieszkaniu. Pamiętajmy że czujki ruchu PIR mogą prawidłowo pracować tylko przy całkowicie zamkniętych oknach. Po załączeniu strefy nocnej czujki ruchu są automatyczne blokowane przez centralę , a działają tylko czujki magnetyczne na okna oraz czujka zewnętrzna. Czujki magnetyczne w odpowiedni sposób zamontowane zabezpieczają nam mieszkanie nawet przy częściowo uchylonych oknach. W upalne dni nie jest możliwe całkowite zamknięcie wszystkich okien.

 

Dodatkowym zabezpieczeniem okien może być zastosowanie czujek zbicia szyby. Ze wzglądu na podniesienie znacząco kosztów całej instalacji alarmowej są rzadziej stosowane. Obsługa alarmu z podziałem na strefy nie musi być skomplikowana. Jednym klawiszem załączamy cały alarm jak wychodzą domownicy opuszczają mieszkanie. Drugim klawiszem załączamy strefę nocna z czujkami magnetycznymi. Wyłączenie całego alarmu jak i strefy nocnej następuje poprzez wystukanie na manipulatorze 4-cyfrowego kodu dostępu. Obsługa alarmu jest tak naprawdę bardzo prosta. Wszystko zależy tylko od instalatora systemu jak ten alarm skonfiguruje. W systemie w celu podniesienia bezpieczeństwa zastosowano opcjonalne, czujkę gazu ziemnego w kuchni, czujkę zalania wodą w łazience i wc. oraz czujkę dymu w salonie.

Wszystkie te czujki pracują na liniach 24-godzinnych więc nie musimy się martwić czy są włączone czy nie. Czujki te zawsze działają nawet przy całkowicie rozbrojonym alarmie.

Cała instalacja alarmowa w połączeniu z monitoringiem do agencji ochrony zabezpiecza nasz majątek nie tylko przed skutkami włamania i napadu ale również przed pożarem i zalaniem wodą.
 

Firma KESZ oferuje kompleksowo wszystkie urządzenia do wykonania instalacji wraz z montażem i okablowaniem.
W cenie instalacji oferujemy przygotowanie systemu do podłączenia do monitoringu agencji ochrony Solid, Konsalnet lub każdej innej agencji ochrony.Wysoka jakość urządzeń użytych do budowy instalacji wykonywanych przez KESZ w połączeniu z dokładnym montażem całej instalacji, zapewnia bezawaryjną pracę systemów przez wiele lat.

Na wykonaną całą instalację wraz z urządzeniami udzielamy 24 miesięcznej gwarancji.

 

Zapraszamy.