Blog

INSTALACJA MONITORINGU SKLEPU

Instalacja monitoringu sklepu została zaprojektowana  przy użyciu 4 kamer 4 MP wysokiej rozdzielczości marki MW POWER model  KIP30-4M-MZW-MOTO oraz 2 kamer tubowych marki MW POWER -IP40HI-2K-MZ-W .
Obraz z kamer jest zapisywany na 16 – kanałowym rejestratorze MW POWER. Jest to instalacja monitoringu wysokiej rozdzielczości zapewniające bardzo dobrej jakości obraz z najdrobniejszymi detalami. Instalacja tego typu może być również stosowana do monitoringu, biura, firmy, hurtowni, domu, czy nawet szkoły. Zastosowane mechaniczne filtry oraz przetworniki megapikselowe w kamerach wysokiej rozdzielczości zapewniają uzyskanie idealnych naturalnych kolorów w czasie pracy kamery w dzień a szczególnie przydatne  przy pracy kamery w sklepie gdzie przez cały czas jest włączone sztuczne oświetlenie. Dodatkowo kamery wyposażone są w  obiektywy o zmiennej ogniskowej 2,8 – 12 mm  pozwalające na płynną regulację kąta widzenia kamer i tym samym dostosowanie ich do jak największej powierzchni monitorowania sklepu.

Instalacja monitoringu sklepu

 

 

 

Kamery wykonane są w jasnych, małych rozmiarów i estetycznych obudowach co zapewnia ich małą widoczność.

Zastosowany 16 – kanałowy rejestrator systemu NVR-1644K z dyskiem 2TB zapewnia zapis z kamer na okres około 3-4 tygodni. Można zastosować dysk twardy o mniejszej pojemności 1 TB ale tym samym mamy o połowę krótszy czas zapisu.
Rejestrator obsługuje 4 dyski twarde o pojemności max do 6TB każdy.
Zapis w rejestratorze jest realizowany z detekcją ruchu. Odbywa się to w ten sposób że zapis obrazu jest uruchamiany w rejestratorze dopiero jeżeli kamera zarejestruje minimalny ruch.

Jeżeli obraz jest nieruchomy to zapisywana jest ostatnia klatka obrazu. Funkcja detekcji ruchu jest bardzo przydatna gdyż pozwala na duże oszczędności miejsca na dyskach twardych i wydłuża znacznie czas archiwizacji w rejestratorze.
Po zapełnieniu całego dysku w rejestratorze jest uruchamiana funkcja nadpisywania świeżego obrazu z kamer. Najstarsze zdarzenia są kasowane z dysku a w to miejsce zapisywane nowe. Wszystko dzieje się automatycznie i nie wymaga ingerencji użytkownika. Po każdym wyłączeniu prądu rejestrator natychmiast uruchamia zapis z kamer.

Rejestrator posiada bardzo łatwą funkcje do wyszukiwania zgranego materiału z kamer. Wybiera się poszczególny dzień oraz z której kamery chcemy przejrzeć oraz zgrać zdarzenia. Zapis można zgrać na przenośny nośnik pamięci np: pendrive po włożeniu go do portu USB.

 

System monitoringu po włączeniu do sieci internet umożliwia zdalny podgląd obrazu na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet, laptop). System posiada wsparcie dla jednoczesnego podgląd na żywo obrazu z kamer, archiwizacja materiałów wideo, swobodnego odtwarzana zapisanych plików, nieprzerwane udostępnianie sygnału do sieci, tworzenie kopii zapasowych.