Pompy ciepła

Ekologiczny system grzewczy

 

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które samo w sobie nie produkuje żadnej energii do ogrzewania pomieszczeń bo wykorzystuje energię, która już jest w środowisku, energię odnawialną – tę z gruntu, z wody, czy z powietrza. W przeciwieństwie do innych technologii ogrzewania, pompy ciepła to bezpieczna dla środowiska technologia, inne produkują substancje szkodliwe w procesie spalania węgla, gazu, oleju, czy innych paliw.

Pompy ciepła to idealne rozwiązanie dla każdego, kto mieć zapewniony komfort cieplny zarówno zimną, jak i latem. Powodem tego są:
– funkcja chłodzenia, niedostępna w tradycyjnych systemach grzewczych
– wygoda obsługi, automatyzacja pozwala zaoszczędzić czas
– rozwiązania technologiczne pozwalają na maksymalizację komfortu przy zachowaniu rozsądnych cen
Nowoczesne pompy ciepła mają nie tylko podstawowe funkcje grzania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej. Układy sterowania pozwalają na zaprogramowanie temperatry w budynku i w zbiorniku c.w.u na dowolny okres czasu obejmujący różne pory roku, co pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło w budynku, poprawiając tym samym komfort i ekonomię użytkowania systemu grzewczego. W budynkach 100 czy 250 m2, w których wykorzystuje się systemy ogrzewania z tradycyjnym kotłem, można z łatwością je zmodernizować, po oszacowaniu zapotrzebowania budynku na ciepło, na system z pompą ciepła.

Pompa ciepła split

Pompa ciepła monoblok

POMPY CIEPŁA SPLIT ARCTIC (KHA + KMK)

Nowa seria pomp ciepła KAISAI Arctic charakteryzuje się możliwością pracy w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej, wyróżnia się także znacznie cichszą konstrukcją jednostki zewnętrznej. Oprócz możliwości podłączenia do 16 jednostek przez protokół MODBUS seria Artctic pozwala także na połączenie do 6 jednostek w systemie kaskadowym.

Urządzenie wyposażone jest w gniazdo USB umożliwiające aktualizację oprogramowania i zapisywania ustawień. Nowa aplikacja ComfortHome na tablet i telefon pozwala na zdalne sterowanie temperaturą zasilania i ciepłej wody użytkowej, przełączanie stref oraz kontrolę zużycia energii elektrycznej.

Kompaktowa konstrukcja, niezależna jednostka wewnętrzna i elastyczny montaż sprawiają, że Pompa Ciepła Eco Home – Split (KHA+KMK) jest idealną propozycją dla posiadaczy domów, sklepów, biur i lokali usługowych.

Do wszystkich komponentów hydraulicznych zapewniony jest łatwy dostęp. Połączenie chłodnicze pomiędzy jednostką zewnętrzną i wewnętrzną jest odporne na zamarzanie, nawet podczas długotrwałego braku zasilania, a dodatkowy ładunek czynnika chłodniczego jest wymagany tylko wtedy, gdy długość przewodów czynnika chłodniczego przekracza 15 m.

POMPY CIEPŁA MONOBLOK ARCTIC (KHC)

W pompie ciepła typu monoblok instalacja czynnika chłodniczego jest w całości wbudowana w jednostkę zewnętrzną. Takie rozwiązanie zapewnia przede wszystkim dobrą izolację termiczną oszczędność przestrzeni oraz cichą pracę urządzenia. Dodatkowo kompaktowa budowa zapewnia łatwy montaż i prostą konserwację.

Nowa seria pomp ciepła KAISAI Arctic charakteryzuje się możliwością pracy w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej, wyróżnia się także znacznie cichszą konstrukcją jednostki zewnętrznej. Oprócz możliwości podłączenia do 16 jednostek przez protokół MODBUS seria Arctic pozwala także na połączenie do 6 jednostek w systemie kaskadowym.

Urządzenie wyposażone jest w gniazdo USB umożliwiające aktualizację oprogramowania i zapisywania ustawień. Nowa aplikacja ComfortHome na tablet i telefon pozwala na zdalne sterowanie temperaturą zasilania i ciepłej wody użytkowej, przełączanie stref oraz kontrolę zużycia energii elektrycznej.